środa, 16 września 2015

Przydatne gażdety kosmetyczne - osłonki na pędzle

Dzisiaj chciałabym wam pokazać mój najnowszy gadżet kosmetyczny, jakim są osłonki na pędzle. Wiem, że Ameryki nie odkryłam, ale może uda mi się przekonać chociaż jedną z was, że warto się w niego zaopatrzyć. Moje pędzle generalnie siedzą w domu w znanym całej blogosferze świeczniku SKURAR z Ikei, maluję się nimi i odkładam na miejsce. Jednak po dwóch latach zauważyłam, że pojedyncze włoski zaczęły im brzydko odstawać, a spowodowało to najprawdopodobniej ocieranie się pędzli o siebie podczas wyjmowania/wkładania. 


Aby się uchronić przed większymi szkodami, postanowiłam zamówić siateczkowe osłonki na pędzle. Po chwili poszukiwań udało mi się znaleźć zestaw 10 sztuk na Aliexpress w cenie 0,50 dolara czyli za 2 zł z wliczoną już przesyłką. Dotarły do mnie w nieco ponad dwa tygodnie, wszystko zgodnie z opisem. Jak widzicie dopasowują się do pędzli różnych rozmiarów, nie spadają z tych cieńszych i nie miałam problemu z nałożeniem osłonki na pędzel do pudru z Sephory w rozmiarze XL, więc i na te największe zmieszczą się bez problemu. Wydatek nie jest duży, a sprawi, że nasze pędzle będą nam służyły jak najdłużej. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Ja już zamówiłam kolejne, aby każdy mój pędzel miał swoją zbroję.

Osłonki kupiłam tutaj.

11 komentarzy :

 1. Bardzo dobre rozwiązanie, jak tylko uzupełnię kolekcję pędzli, zakupię i takie osłonki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie fajna sprawa, szczególnie jak inwestuje się w droższe pędzle:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam ich wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wyobrażam sobie suszenia pędzli bez nich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak samo nie wyobrażam sobie suszenie pędzli bez nich. To jest nie możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz to chyba w każdym sklepie kupi się bardzo dobre gadżety kosmetyczne.Takie jest moje zdanie w tej całej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście w takie nakładki warto zainwestować, szczególnie jak się używa wielu pędzli.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak naprawdę to po raz pierwszy jestem na tym blogu.Może w przyszłości jeszcze raz na tym blog będę .

  OdpowiedzUsuń
 9. Osłonki bardzo dobry pomysł szczególnie jak się ma pokaźną kolekcję pędzli wysokiej jakości. Warto je wtedy chronić żeby posłuży na jak najdłużej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem, czy są przydatne, ale wyglądają cudownie i nawet z tego względu warto je kupić.

  OdpowiedzUsuń